Preskočiť na obsah

Pre domácnosti

Tepelná batéria ako náhrada bojlera

Technológia navrhnutá s ohľadom na Vás

Ušetrite peniaze, ochráňte životné prostredie a zvýšte pohodlie svojej rodiny

Tepelné batérie Sunamp sú najkompaktnejšou technológiou tepelného skladovania, ktorá je dnes na trhu k dispozícii. Šetria priestor vo Vašej domácnosti a dodávajú kaskády horúcej vody pre vysoko citlivé vykurovanie obytných miestností. Tie je možné perfektne tepelne regulovať aj Vami preferovanými regulačnými systémami vykurovania.

Tento ekologický, bezpečný a mimoriadne efektívny systém akumulácie tepla je kompaktný a dá sa ľahko nainštalovať na miesto podľa vášho výberu, napríklad pod kuchynský drez alebo schody. Nie je potrebný samostatný zásobník na teplú vodu.

Tepelné batérie Sunamp môžu nahradiť štandardný zásobník na teplú vodu a fungujú s existujúcimi kotlami alebo sieťovou elektrickou energiou. Otvárajú tak nové príležitosti na úsporu energie a nákladov, pomocou rôznych obnoviteľných zdrojov energie.

Radiátor
Spotreba energie v domácnosti

Teplo verzus ukladanie elektriny

Vzhľadom na to, že väčšina našej domácej spotreby energie ide na výrobu tepla, spoločnosť Sunamp Vám poskytuje kompaktnejšie, nákladovo efektívnejšie riešenie s nízkym obsahom uhlíka, na vykurovanie Vášho domu a prípravu teplej vody (TÚV).

Naše tepelné batérie sa môžu nabíjať pomocou akéhokoľvek zdroja energie. Špičkové náklady na energiu môžete kompenzovať nabitím tepelnej batérie lacnejšou špičkovou elektrinou, alebo odvádzaním energie zo solárnej fotovoltiky a fototermiky, tepelných čerpadiel alebo iných obnoviteľných zdrojov. Po nabití sa teplo môže v prípade potreby okamžite uvoľniť, čím sa v dobách špičky dodáva horúca voda a vykurovanie miestností.

Svojpomocné stavby a renovácie

Ak sa púšťate do výstavby alebo vylepšenia existujúcej nehnuteľnosti a chcete zo svojho systému obnoviteľnej energie vyťažiť maximum, Sunamp tepelná batéria Vám prinesie okamžité výsledky. Sunamp tepelné batérie sa ľahko inštalujú, sú modulárne, flexibilné a šetria miesto. Na požiadanie dodávajú horúcu vodu s vysokým prietokom a taktiež dramaticky zvyšujú efektívnosť a úspory nákladov.

Investíciou do tepelnej batérie Sunamp budete mať úžitok z vysoko výkonného systému uskladnenia energie, ktorý sa dá ľahko nainštalovať a ušetrí Vám ročný účet za vykurovanie. Aj keď je najlepšie naplánovať tento systém už v štádiu návrhu, je ľahké dodatočne vybaviť úložný priestor, pretože jeho flexibilný a kompaktný dizajn umožňuje jeho prispôsobenie pre akýkoľvek projekt.

Stavba svojpomocne

Stavitelia domov a architekti

Projektanti rodinných domov

Mnoho bytových developerov je motivovaných začleniť systémy obnoviteľnej energie do svojich bytových projektov. Chcú poskytovať nákladovo najefektívnejšie, energeticky najúčinnejšie a najbezpečnejšie systémy vykurovania a teplej úžitkovej vody vo svojich domácnostiach. Tepelné batérie Sunamp poskytujú environmentálne výhody, šetria priestor a zvyšujú nákladovú efektívnosť pre potenciálnych majiteľov domov. Poskytujú minimálnu údržbu, kompaktnú alternatívu k tradičným systémom skladovania teplej úžitkovej a vykurovacej vody pre domácich staviteľov a architektov.

Technológia Sunamp je schopná ukladať teplo z rôznych zdrojov vrátane mnohých obnoviteľných a nízkouhlíkových technológií, neobmedzuje dizajn a možnosti výberu, ale práve naopak, zvyšuje ich.

Systém Sunamp nielenže porazil bežné nádrže na teplú vodu a elektrické bojlery z pohľadu veľkosti, výkonu a ceny, ale jeho dizajn na mieru môže byť prispôsobený tak, aby spĺňal presné požiadavky a v prípade potreby sa v budúcnosti môže ľahko pridať ďalšie úložisko.

Na akumulátory Sunamp Heat Storage sa poskytuje 10-ročná záruka. Zrýchlené testovanie životného cyklu prešlo už vyše 40 000 cyklov nabíjania a vybíjania, čo predstavuje 82 rokov s prakticky nulovou degradáciou.

Neexistujú žiadne konkrétne požiadavky na inštaláciu, ako sú FGAS alebo MCS, čo robí zo Sunampu jasnú voľbu pre všetkých, ktorí sa zaoberajú moderným bývaním, kompatibilným s obnoviteľnou energiou.