Preskočiť na obsah

Pre firmy

Priemyselný park

Inteligentný spôsob prepojenia s Vaším podnikaním

Či už ste priemyselným zariadením, obchodnou organizáciou, vládou, komunitou alebo poľnohospodárskym podnikom, naša jedinečná technológia tepelnej batérie bola navrhnutá tak, aby Vám poskytla väčšiu kontrolu, spoľahlivosť a bezpečnosť dodávok pre akúkoľvek veľkosť a rozsah podnikania.

Naše akumulátory tepla a chladu Vám umožňujú riešiť každodenné výzvy novými a inovatívnymi spôsobmi, ukladať a prenášať teplo ako aktívum, šetriť náklady na energiu a zrýchľovať procesy. Poskytujú rozsiahle skladovanie statickej a prenosnej energie (60 kWh na palete na viac MWh v prepravnom kontajnery), ktoré môžu ukladať odpadové teplo, alebo byť elektricky nabíjané teplom alebo chladom podľa plánu, ktorý minimalizuje poplatky za dopyt, prípadne optimalizuje spotrebu zariadení za meračom.

Vďaka našej inovatívnej technológii Vám spoločnosť Sunamp pomáha dodávať nové riešenia pre dlhodobé obchodné a priemyselné výzvy a otvára novú úroveň efektívnosti a dokonca aj nové toky výnosov.

Prevezmite kontrolu nad svojou energiou pomocou akumulácie tepla

Či už ste obchodná spoločnosť, priemyselná prevádzka, verejnoprospešná spoločnosť alebo vláda, s našimi bezkonkurenčnými riešeniami tepelného skladovania tepla môžete dosiahnuť väčšiu kontrolu, spoľahlivosť a bezpečnosť.

Technológia Sunamp sa bez problémov integruje s rôznymi zdrojmi energie, aby sa minimalizovala spotreba energie v špičke, znížili sa poplatky za dopyt a generovali sa nové toky výnosov zo sieťových služieb a programov okamžitej reakcie na dopyt.

Pozrite si niektoré odvetvia, v ktorých pôsobíme:

POĽNOHOSPODÁRSTVO  | VZDELÁVANIE  |  SOCIÁLNE BÝVANIE A PODNIKY | PRIEMYSEL |  VLÁDA | AUTOMOTIVE  | RETAIL  | UTILITY

Výkon a bezpečnosť v priemysle

Vyhnite sa špičkovým poplatkom s našimi veľkými batériami Sunamp Heat alebo Cool Batots, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa nabíjali pri nízkych cenách energií a vybíjali teplo, horúcu vodu alebo chlad počas špičkového dopytu, keď sú ceny energií vysoké.

Energia sa môže skladovať aj zo zdrojov odpadového tepla a lacnej elektriny, akú produkujú veterné farmy alebo solárne parky a využívať ju na vnútorný dopyt alebo ju exportovať po cestách, železnici alebo po vode do kancelárií, bytov, zariadení pre voľný čas, do sietí diaľkového vykurovania alebo akékoľvek iné miesto s požiadavkou na teplú vodu, chladenie alebo kúrenie.

Zníženie počtu drahých generátorov a nákladov na elektrickú energiu a odstránenie prerušení dodávok energie, generuje dlhodobé úspory a energetickú bezpečnosť pre Vaše podnikanie.

Pracujeme s najmodernejšou monitorovacou a komunikačnou technológiou v reálnom čase, so šifrovaním end-to-end, zabezpečujúcim monitorovanie stavu a merania stavu nabitia a zároveň bezpečne prijímame riadiace vstupy.

Tepelná batéria 90kWh Sunamp UniQ 80

Paletové prevedenie

Sunamp tepelná batéria v normovanom paletovom prevedení s akumulačným výkonom až 90KWh je dostupná pre viacero úrovní teplôt (mrazenie, chladenie, vykurovanie a TÚV).

Vďaka rozmerom zjednodušuje transport a inštaláciu aj v ťažšie prístupných miestach. Ideálna pre transport paletovými vozíkmi.

Hmostnoť 90KWh paletovej tepelnej batérie Sunamp je 1.5t

Kontajnerové a mobilné prevedenie

Sunamp batérie je možné škálovať do vysokých výkonov rádovo 1 – 2 MWh v prevedení ISO kontajneru. Dostupné sú riešenia pre mrazenie, chladenie a vykurovanie. Sunamp otvára nové možnosti optimalizácie v systémoch centrálneho/ústredného vykurovania budov, skleníkov a iných aplikácií.

Mobilná dodávka energie. Prevoz tepla/chladu MTES (Mobile Thermal Energy Storage) v rôznych objemoch a vzdialenostiach vlakom, vodnou alebo cestnou dopravou.

Typickými aplikáciami sú továrne využívajúce kogeneračné teplo kde Sunamp minimalizuje nutnosť použitia externého naftového, plynového a iného drahého zdroja tepla v prípade prekročenia kapacity kogeneračného zdroja.

Opačným príkladom je akumulácia chladu mimo špičky a dodávka v časoch potreby vysokého chladiaceho výkonu. Malé rozmery sú prínosom hlavne v hustej zástavbe centra mesta. 

Tepelná batéria v kontajnerovom vyhotovení